Svart text = Svenska utställningar / Blå text = Norska utställningar / Röd text = Danska utställningar
Grön text = Vinnarutställningar / Orange text = Engelsk utställning / Lila text = Finska utställningar
Fet text = De utställningar vi deltar på |
Datum |
Arr. |
Ort |
Domare ESS |
Domare Cocker |
Domare Affen |
5/1 |
SKK Int |
Göteborg |
Nils Molin |
Börje Johansson |
Orietta Zilli |
6/1 |
SKK Int |
Göteborg |
Börje Johansson |
Ivan Vasiljevic |
Nenne Runsten |
21/1 |
SSRK |
Kungsör |
Tarja Hovila |
Karin Brostam-Berglund |
XXXXX |
28/1 |
DSPK |
Stoholm |
Jostein Halvorsen |
Alenka Pokorn |
XXXXX |
29/1 |
DSPK |
Stoholm |
Alenka Pokorn |
Jostein Halvorsen |
XXXXX |
11/2 |
SSRK |
Mjölby |
Kirsi Nieminen |
Theres Johansson |
XXXXX |
11/2 |
DKK Int |
Fredericia |
A. Kazmierski |
Rune Fagerström |
XXXXX |
12/2 |
DKK Int |
Fredericia |
XXXXX |
XXXXX |
Beata Petkevica |
18/2 |
NSK |
Skien |
Anne Buvik |
Anne Buvik |
XXXXX |
18/2 |
NKK Int |
Bö |
XXXXX |
XXXXX |
Knut-Sigurd Wilberg |
19/2 |
NKK Int |
Bö |
Knut-Sigurd Wilberg |
Leni Finne |
XXXXX |
3/3 |
SSRK |
Piteå |
Ola Eriksson |
Ola Eriksson |
XXXXX |
3/3 |
DSPK |
Sjælland |
Regine Sommer |
Kari Haave |
XXXXX |
4/3 |
SSRK |
Moheda |
Theres Johansson |
Jan Herngren |
XXXXX |
8/3 |
TKC |
Crufts |
XXXXX |
XXXXX |
Mrs L McGill |
9/3 |
TKC |
Crufts |
Mrs K Woodward |
Mr A Curry & Mr K Costello |
XXXXX |
17/3 |
NKK Int |
Harstad |
Vidar Grundetjern |
Vidar Grundetjern |
XXXXX |
17/3 |
SKK Int |
Malmö |
XXXXX |
XXXXX |
Niksa Lemo |
18/3 |
NKK Int |
Harstad |
XXXXX |
XXXXX |
Wera Hübenthal |
18/3 |
SKK Int |
Malmö |
Olga Kupriyanova Sinko |
Mikael Tranholm |
XXXXX |
25/3 |
SSRK |
Högbo |
Ola Eriksson |
Annika Ulltveit-Moe |
XXXXX |
14/4 |
SSRK |
Sätila |
Marjo Jaakkola |
Sue Telford & Keith Costello |
XXXXX |
14/4 |
NKK Int |
Hordaland |
Eeva Rautala |
Erling Kjær Pedersen |
Manuel Loureiro Borges |
14/4 |
SKK Nat |
Sundsvall |
XXXXX |
XXXXX |
Inese Pablaka |
15/4 |
SSRK |
Sätila |
Svend Lövenkjaer |
Keith Costello & Sue Telford |
XXXXX |
15/4 |
SKK Nat |
Sundsvall |
Henric Fryckstrand |
Antonio Di Lorenzo |
XXXXX |
15/4 |
NSK |
Os |
Frank Kane |
Frank Kane |
XXXXX |
21/4 |
SSRK |
Forshaga |
Jan Roger Sauge |
Martin Johansson |
XXXXX |
28/4 |
SKK Nat |
Västerås |
XXXXX |
XXXXX |
Torbjörn Skaar |
29/4 |
SKK Nat |
Västerås |
Kurt Nilsson |
Hannele Jokisilta |
XXXXX |
5/5 |
SSRK |
Visby |
Karl-Erik Johansson |
Ann-Christin Johansson |
XXXXX |
5/5 |
DKK Int |
Roskilde |
Hans-Erhard Grüttner |
Wim Wellens |
Mette Tufte |
5/5 |
SKK Nat |
Lidköping |
XXXXX |
XXXXX |
Ann Rode |
6/5 |
SSRK |
Visby |
Agneta Cardell |
Kerstin Henriksson |
XXXXX |
6/5 |
SKK Nat |
Lidköping |
Carl-Gunnar Stafberg |
Johan Andersson |
XXXXX |
6/5 |
DKK Int |
Roskilde |
Alex Krasilnikoff |
Hans-Erhard Grüttner |
Birgit Seloy |
12/5 |
SSRK |
Ulriksdal |
Jessie Borregaard-Madsen |
Marjo Jaakkola |
XXXXX |
12/5 |
SSPK |
Gävle |
XXXXX |
XXXXX |
Jens Myrman |
12/5 |
NSK |
Kristansand |
Stig-Arne Kjellevold |
Stig-Arne Kjellevold |
XXXXX |
13/5 |
SSRK |
Skellefteå |
Liz-Beth C Liljeqvist |
Liz-Beth C Liljeqvist |
XXXXX |
13/5 |
NKK Int |
Kristiansand |
Svein Bjarne Helgesen |
Ing-Mari Hagelin |
Svein Bjarne Helgesen |
18/5 |
FCI WW-12 |
Salzburg |
Monika Blaha |
Carlos Saevich & Rodi Hübenthal |
XXXXX |
19/5 |
SKK Nat |
Hässleholm |
Jens Karlsson |
Helle Dan Pålsson |
Åke Cronander |
19/5 |
SKK Nat |
Piteå |
XXXXX |
XXXXX |
Svante Frisk |
20/5 |
SSRK |
Östersund |
Lena Rollmar |
Tord Lundborg |
XXXXX |
20/5 |
SSPK |
Hässleholm |
XXXXX |
XXXXX |
A-C Johansson |
20/5 |
SKK Nat |
Piteå |
Leila Kerkäs |
Leila Kerkäs |
XXXXX |
20/5 |
FCI WW-12 |
Salzburg |
XXXXX |
XXXXX |
Rui Oliveira |
26/5 |
SSRK |
Hasslarp |
Michael Kristensen |
Ulrike Linden |
XXXXX |
26/5 |
SKK Int |
Österbybruk |
Inga Siil |
Jens Karlsson |
Janiki Steinbock |
26/5 |
NSK |
Jevnaker (storcert) |
Fran Glendinning |
Jessie Borregaard-Madsen |
XXXXX |
27/5 |
DSPK |
Allerup |
Randi Hjorthöj |
David Shields |
XXXXX |
27/5 |
SSRK |
Hasslarp |
Ulrike Linden |
Michael Kristensen |
XXXXX |
27/5 |
SKK Int |
Vallentuna |
Einar Paulsen |
Hans Rosenberg |
Terje Lindström |
27/5 |
NSK |
Jevnaker |
Jessie Borregaard-Madsen |
Fran Glendinning |
XXXXX |
2/6 |
SKK Nat |
Norrköping |
Tino Pehar |
Jan Roger Sauge |
Antonio Di Lorenzo |
2/6 |
NKK Int |
Drammen |
Åge Gjetnes |
Inga Siil |
Charlotte Orre |
3/6 |
SSPK |
Norrköping |
XXXXX |
XXXXX |
Eva Eriksson |
3/6 |
NSK |
Tönsberg |
Harri Lehkonen |
Harri Lehkonen |
XXXXX |
9/6 |
SSRK |
Härnösand |
Jan-Erik Ek |
Lena Stålhandske |
XXXXX |
9/6 |
SKK Nat |
Vänersborg |
XXXXX |
XXXXX |
Patric Ragnarsson |
10/6 |
SSRK |
Sundsvall |
Lena Stålhandske |
Filip Jonsson |
XXXXX |
10/6 |
SKK Nat |
Vänersborg |
Martin Johansson |
Patric Ragnarsson |
XXXXX |
16/6 |
SKK Int |
Avesta |
Karl-Erik Johansson |
Tiina Illukka |
Kirsti Lummelampi |
16/6 |
DKK Int |
Ballerup |
Tamás Jakkel |
Arja Koskelo |
Øistein Eikeseth |
17/6 |
SSRK |
Gränna |
Ola Eriksson |
Sara Nordin |
XXXXX |
17/6 |
SKK Nat |
Vännäs |
Lena Hägglund |
Olivera Rui |
Anita Whitmarsh |
17/6 |
DKK Int |
Ballerup |
Birte Scheel |
Maria Dekaristou |
Wencke Eikeseth |
29/6 |
DSPK |
Sabro |
Ole Staunskjær |
Leif Hermann Wilberg |
XXXXX |
30/6 |
DSPK |
Sabro |
Leif Hermann Wilberg |
Ole Staunskjær |
XXXXX |
30/6 |
SKK Int |
Gällivare |
George Schogol |
George Schogol |
XXXXX |
30/6 |
NKK Int |
Trondheim |
Line Merete Haugen |
Eva Mjelde |
Marija Kavcic |
30/6 |
SSPK |
Borås |
XXXXX |
XXXXX |
Michaela Shoreman |
1/7 |
SKK Int |
Gällivare |
XXXXX |
XXXXX |
Britta Roos-Börjesson |
1/7 |
SKK Int |
Borås |
Lotte Jörgensen |
Henric Fryckstrand |
Rosemary Shoreman |
1/7 |
DKK Int |
Bornholm |
Ole Staunskjær |
Ole Staunskjær |
Jørgen Hindse |
1/7 |
NSK |
Trondheim |
Arne Foss |
Arne Foss |
XXXXX |
6/7 |
SKK Int |
Tvååker |
Karl-Eddie Berge |
Jan Herngren & Elaine Thomas |
Jean Lawless |
7/7 |
SKK Int |
Tvååker |
Bjarne Sörensen |
Elaine Thomas & Jan Herngren |
Carl-Gunnar Stafberg |
7/7 |
SSRK |
Rottneros |
Stig Arne Kjellevold |
Frank Bjerklund |
XXXXX |
7/7 |
SKK Nat |
Alfta |
Eva Nielsen |
Per Kristian Andersen |
XXXXX |
8/7 |
SKK Nat |
Alfta |
XXXXX |
XXXXX |
Göran Åkesson |
8/7 |
SK Club Show |
Arboga |
Mrs Trudy Topliss & Mrs Diane Scott |
XXXXX |
XXXXX |
8/7 |
SSRK |
Boden |
Pluis Davern |
Pluis Davern |
XXXXX |
14/7 |
SKK Int |
Piteå |
XXXXX |
XXXXX |
Kitty Sjong |
15/7 |
SSRK |
Högbo |
Sara Nordin |
Per Iversen |
XXXXX |
15/7 |
SKK Int |
Piteå |
Lars Widén |
Eeva Rautala |
XXXXX |
15/7 |
SSPK |
Piteå |
XXXXX |
XXXXX |
Cindy Pettersson |
21/7 |
SKK Int |
Köping |
Gordon Haran |
Anne Livö Buvik |
XXXXX |
21/7 |
SSPK |
Stockholm |
XXXXX |
XXXXX |
Börge Espeland |
22/7 |
SKK Int |
Köping |
XXXXX |
XXXXX |
Sonia Kelveri Philippou |
28/7 |
SKK Int |
Ransäter |
Johan Juslin |
A-C Johansson |
Johan Juslin |
28/7 |
NSK |
Rygge |
Graham Osborne |
Graham Osborne |
XXXXX |
4/8 |
SKK Nat |
Överkalix |
Sara Nordin |
Sara Nordin |
XXXXX |
4/8 |
SKK Int |
Svenstavik |
XXXXX |
XXXXX |
Moa Persson |
5/8 |
SSPK |
Svenstavik |
XXXXX |
XXXXX |
Charlotte Orre |
5/8 |
SKK Int |
Svenstavik |
Per H Nymark |
Karin Linde-Klerholm |
XXXXX |
5/8 |
SKK Nat |
Överkalix |
XXXXX |
XXXXX |
Liz-beth Liljeqvist |
11/8 |
SKK Int |
Askersund |
Monica Dreijer |
Arja Koskelo |
Charlotte Orre |
12/8 |
SKK Nat |
Ronneby |
Marianne Holmli |
Dianne Gay Besoff |
Birgitta Hasselgren |
18/8 |
NKK Int |
Oslo |
XXXXX |
XXXXX |
Aase Jakobsen |
18/8 |
SKK Int |
Norrköping |
Joanne Sewell |
Birgitta Svarstad |
Nina Karlsdotter |
18/8 |
NSK |
Oslo |
Cathrine Graveleau |
Cathrine Graveleau |
XXXXX |
19/8 |
SKK Int |
Eskilstuna |
Rui Oliveria |
Ewa Nielsen |
Svante Frisk |
19/8 |
NKK Int |
Oslo |
Barbro Myrseth Gjerde |
Dorothea Carroll |
XXXXX |
25/8 |
SKK Nat |
Visby |
Eeva Rautala |
Mia Sandgren |
Patric Ragnarsson |
25/8 |
SKK Nat |
Ljungskile |
Johan Andersson |
Rune Johansen |
XXXXX |
26/8 |
SKK Nat |
Ljungskile |
XXXXX |
XXXXX |
Liz-Beth Liljeqvist |
26/8 |
SSRK |
Gustavsberg |
Rune Brunberg Johansen |
Jessie Borregaard Madsen |
XXXXX |
26/8 |
SKK Int |
Visby |
Patric Ragnarsson |
Lotte Jörgensen |
George Schogol |
31/8 |
SKK Int |
Högbo |
Hans Müller |
Barbara Müller |
Dodo Sandahl |
1/9 |
SKK Int |
Högbo |
Martin Croeser |
Hans van de Berg |
Åke Cronander |
1/9 |
DSPK |
Gold Cup |
Paula Heikkinen-Lehkonen |
Dusko Piljevic |
XXXXX |
2/9 |
SKK Int |
Högbo |
Bertil Lundgren |
Richard Paquette |
Per Svarstad |
2/9 |
SSRK |
Umeå |
Inga Siil |
Marjo Jaakkola |
XXXXX |
2/9 |
DSPK |
Gold Cup |
Dusko Piljevic |
Paula Heikkinen-Lehkonen |
XXXXX |
8/9 |
SKK Nat |
Gimo |
Lars Widén |
Sara Nordin |
XXXXX |
8/9 |
SKK Int |
Sofiero |
XXXXX |
XXXXX |
Paula Heikkinen-Lehkonen |
9/9 |
SKK Nat |
Gimo |
XXXXX |
XXXXX |
Thord Byström |
9/9 |
SKK Int |
Sofiero |
Helene Björkman |
Inga Siil |
XXXXX |
9/9 |
SSRK |
Dingtuna |
Marjo Jaakkola |
Jens Karlsson |
XXXXX |
9/9 |
SSPK |
Höganäs |
XXXXX |
XXXXX |
Benny Blid von Schedvin |
15/9 |
CK Club Show |
Köping |
XXXXX |
|
XXXXX |
15/9 |
DKK Int |
Vejen |
A-C Johansson |
Patsy Hollings |
Gert Christensen |
15/9 |
NSK |
Sandnes |
Jinty Gill-Davis |
Jinty Gill-Davis |
XXXXX |
16/9 |
SSRK |
Smedjebacken |
Erna-Britt Nordin |
Magdalena Karlsson |
XXXXX |
16/9 |
DKK Int |
Vejen |
Patsy Hollings |
Lidija Okleščen |
Svend Løvenkjær |
16/9 |
NKK Int |
Rogaland |
Henric Fryckstrand |
Christen Lang |
Denis Kuzelj |
22/9 |
NSK |
Skien |
Jan Roger Sauge |
Jostein Halvorsen |
XXXXX |
29/9 |
FKK |
Eckerö |
XXXXX |
XXXXX |
Cindy Pettersson |
30/9 |
FKK |
Eckerö |
Kresten Scheel |
Laurent Heinesche |
XXXXX |
30/9 |
NSK |
Bergen |
|
|
XXXXX |
6/10 |
FCI EUW-12 |
Bukarest |
XXXXX |
XXXXX |
Jörgen Hindse |
7/10 |
FCI EUW-12 |
Bukarest |
Roberto Schill |
Dorota Witkowska, Hans v.d. Berg & Christian Eymar Dauphin |
XXXXX |
13/10 |
SKK Int |
Sundsvall |
XXXXX |
XXXXX |
Torbjörn Skaar |
14/10 |
SKK Int |
Sundsvall |
Tuula Pratt |
Christian Geelmuyden |
XXXXX |
14/10 |
NKK Int |
Hamar |
Anne-Berith Waskaas |
Anne-Berith Waskaas |
Leif-Ragnar Hjorth |
14/10 |
DSPK |
Års |
Gordon Haran |
Jan Roger Sauge |
XXXXX |
27/10 |
SSRK |
Boden |
Hans Rosenberg |
Hans Rosenberg |
XXXXX |
27/10 |
SSRK |
Mjölby |
Mats Jonsson |
Lena Rollmar |
XXXXX |
2/11 |
SKK Int |
Växjö |
Einar Poulsen |
Per Kristian Andersen |
XXXXX |
3/11 |
SKK Int |
Växjö |
XXXXX |
XXXXX |
Espen Engh |
3/11 |
DKK Int DKV-12 |
Herning |
T.v. A.Boogaert-Kwint |
Jos De Cuyper |
Michael Leonard |
4/11 |
DKK Int NORDV-12 |
Herning |
Moa Persson |
T.v. A.Boogaert-Kwint |
João Vasco Poças |
10/11 |
SSRK |
Åstorp |
Jens Karlsson |
Stig-Arne Kjellevold |
XXXXX |
24/11 |
SSRK |
Frösön |
Patric Ragnarsson |
Christina Daniels |
XXXXX |
25/11 |
SSRK |
Frösön |
Christina Daniels |
Patric Ragnarsson |
XXXXX |
25/11 |
NKK Int NOV-12 |
Lilleström |
Einar Poulsen |
Tarja Hovila |
Kari Järvinen |
25/11 |
DSPK |
Sjælland |
|
|
XXXXX |
8/12 |
FKK Int |
Helsingfors |
Patsy Hollings |
Ferelith Somerfield |
Bo Skalin |
9/12 |
FKK Int FIV-12 |
Helsingfors |
Karl Eddie Berge |
Eeva Rautala |
Hans vd Berg |
15/12 |
SKK Int SEV-12 |
Stockholm |
Ann-Christin Johansson & Per Iversen |
Gordon Williams |
Ann Horan |