Hem Om oss Nyheter Hundarna Valpar Highlights Om raserna Länkar

HIGHLIGHTS

   

Highlights 2000-talet

Puh

SKK Visby juli 2009

BÄST I GRUPPEN

C.I.E. NORDUCH SEVCH
Barecho Class Action "Puh"

Äg. Tina Kauppinen

Domare:
ESS - Fredrik Norgren
Grupp 8 - Bjarne Sörensen


Seamus

SKK Malmö 2009 (SEV-09)

BÄST I GRUPPEN

GBSHCH NORDUCH SEV-09
Barecho Hold Your Horses at Peasblossom
"Seamus"


Äg. Jacky & Dave Mitchell

Domare:
ESS - Rita McCarry-Beattie
Grupp 8 - Colm Beattie



SKK Österbybruk maj 2008

BEST IN SHOW-2

SEU(u)CH PLCH SEV-07-08-09 NORDVV-11
Wongan Romanza At Barecho
"Kylie"


Äg. Kennel Barecho

Domare:
ESS - Tord Lundborg
Grupp 8 - Nils Molin
BIS - Nina Karlsdotter


Lleyton

SKK Malmö mars 2008

BEST IN SHOW-3

SEU(u)CH PLCH SEV-07
Wongan Kadenza "Lleyton"

Äg. Kennel Barecho

Domare:
ESS - Helle Dan
Grupp 8 - B-Kwint Van Adrichem
BIS - Birthe Roswall


Kylie

SKK Ransäter juli 2007

BEST IN SHOW-3

SEU(u)CH PLCH SEV-07-08-09 NORDVV-11
Wongan Romanza At Barecho "Kylie"

Äg. Kennel Barecho

Domare:
ESS - Fredrik Norgren
Grupp 8 - Kari Granaas-Hansen
BIS - Jochen H Eberhard


Diva

SKK Visby juli 2007

BEST IN SHOW-3

C.I.E. NORDCH PLCH SEV-00-06 NOV-05 WW-06 KBHV-08 VWW-08
Barecho Zuper Diva "Diva"

Äg. Kennel Barecho & Carolina Lindblom

Domare:
ESS - Henric Fryckstrand
Grupp 8 - Henric Fryckstrand
BIS - Frank Kane


Diva

SKK Sundsvall oktober 2006

BEST IN SHOW-5

C.I.E. NORDCH PLCH SEV-00-06 NOV-05 WW-06 KBHV-08 VWW-08
Barecho Zuper Diva "Diva"

Äg. Kennel Barecho & Carolina Lindblom

Domare:
ESS - Ann Carlström
Grupp 8 - Ann Carlström
BIS - Karl-Erik Johansson


Diva

SKK Svenstavik augusti 2005

BEST IN SHOW-3

C.I.E. NORDCH PLCH SEV-00-06 NOV-05 WW-06 KBHV-08 VWW-08
Barecho Zuper Diva "Diva"

Äg. Kennel Barecho & Carolina Lindblom

Domare:
ESS - Cristian Stefanescu
Grupp 8 - Inge E:son-Thoor
BIS - Cristian Stefanescu


Kylie

SKK Lövudden juli 2005

BEST IN SHOW-5

SEU(u)CH PLCH SEV-07-08-09 NORDVV-11
Wongan Romanza At Barecho "Kylie"

Äg. Kennel Barecho

Domare:
ESS - Lotte Jörgensen
Grupp 8 - David Wong
BIS - Frances Hickey


Lleyton

SKK Alfta juli 2005

BEST IN SHOW

SEU(u)CH PLCH SEV-07
Wongan Kadenza "Lleyton"

Äg. Kennel Barecho

Domare:
ESS - Åke Sjöström
Grupp 8 - Åke Sjöström
BIS - Ritva Raita


Celine

SKK Växjö november 2004

BEST IN SHOW

NORDUCH
Barecho One Vision "Celine"

Äg. Kennel Barecho & Sari Karlsson

Domare:
ESS - Leif Lehmann-Jörgensen
Grupp 8 - M-L Doppelreiter
BIS - Jaromir Dostal


Speedy

SKK Österbybruk maj 2004

BEST IN SHOW-2

NORDUCH Brovinnare-2002
Barecho Zsa-Zsa Gabor "Speedy"

Äg. Christina Weilander

Domare:
ESS - Kari Salminen
Grupp 8 - M Van Der Weijer
BIS - Carlos F Renau


Fanny

Oulu All Breed Show maj 2004

BEST IN SHOW-2

C.I.B. FIUCH NOUCH FIV-03
Barecho Future Fashion "Fanny"

Äg. Marika Loukkola

Domare:
ESS -


Fritz

SKK Göteborg februari 2004

BEST IN SHOW-3

C.I.E. NORDCH SEV-02-08 NOV-04-06 FIV-05 KBHV-08 VWW-08
Barecho Fun For The Future

Äg. Kennel Barecho

Domare:
ESS - Conny Byström
Grupp 8 - Conny Byström
BIS - Martin Croeser


Fanny

FKK Helsingfors december 2003 (FIV-03)

FINSK VINNARE-03, BIM

C.I.B. FIUCH NOUCH FIV-03
Barecho Future Fashion "Fanny"

Äg. Marika Loukkola

Domare:
ESS - Damir Skok



Raptor

SKK Växjö 2003 (SEV-03)

BÄST I GRUPPEN

AUGRANDCH SEU(u)CH SEV-03
Fraelighte Full Frontal "Raptor"

Äg. Kennel Azucroft & Fraelighte
Leasad av Kennel Barecho
visad här av Carolina Lindblom

Domare:
ESS - Ann Cuthbert
Grupp 8 - Kenneth Edh


Malin

SKK Torsåker september 2002

BÄST I GRUPPEN

SEU(u)CH NOUCH SEVCH SEV-99
Barecho Pretty Picture "Malin"

Äg. Kennel Barecho

Domare:
ESS - Henric Fryckstrand
Grupp 8 - Henric Fryckstrand


Speedy

SKK Malmö juni 2002 (Broutställningen)

BEST IN SHOW-3

NORDUCH Brovinnare-2002
Barecho Zsa-Zsa Gabor "Speedy"

Äg. Christina Weilander,
visad här av Bodil Andersols

Domare:
ESS - Hans v d Berg
Grupp 8 - M-L Doppelreiter
BIS - Hans v d Berg


SKK Stockholm HUND 2001 (SEV-01)

BEST IN SHOW
Uppfödargrupp


Denna vinst avgjorde tävlingen Årets Uppfödare alla raser i Sverige 2001 och gav oss segern i denna mycket prestigefyllda tävling!

Fr.v.: Helene & CH Barecho Pretty Picture, Bodil & CH Barecho Angel Of Mine, Carro & CH Barecho Front Page Story & Christina & CH Barecho Zsa-Zsa Gabor.
Dessa tikar är ur fyra olika kombinationer, där fyra olika hanhundar och tre olika tikar har använts.

Domare:
ESS - Laurent Pichard
BIS Uppfödargrupp - Marisa Brivio-Chellini


Diva

SKK Torsåker september 2001

BEST IN SHOW-5

C.I.E. NORDCH PLCH SEV-00-06 NOV-05 WW-06 KBHV-08 VWW-08
Barecho Zuper Diva "Diva"

Äg. Kennel Barecho & Carolina Lindblom

Domare:
ESS - Jill MacAdam
Grupp 8 - Rainer Vourinen
BIS - Hans Lehtinen


Diva

SKK Piteå maj 2001

BEST IN SHOW-3

C.I.E. NORDCH PLCH SEV-00-06 NOV-05 WW-06 KBHV-08 VWW-08
Barecho Zuper Diva "Diva"

Äg. Kennel Barecho & Carolina Lindblom

Domare:
ESS - Fredrik Norgren
Grupp 8 - Brita Nordenstedt
BIS - Göran Bodegård


Fritz

SSRK Köping januari 2001

BIR
BEST IN SHOW-3


Detta var Fritz första Cert & BIR, ca 100 ESS var anmälda och han var bara drygt 1 år här. Inte visste vi då att han skulle bli, i våra ögon, "den bästa av de bästa" <3.

C.I.E. NORDCH SEV-02-08 NOV-04-06 FIV-05 KBHV-08 VWW-08
Barecho Fun For The Future

Äg. Kennel Barecho

Domare:
ESS - Karin Brostam-Berglund
BIS - Eva Mjelde


















Barecho © 2020